Węgierska Górka to miejscowość położona w dolinie rzeki Soły na terenie Beskidu Śląskiego i Żywieckiego w południowej części województwa śląskiego. Otoczona szczytami Baraniej Góry, Glinnego, Romanki, Lipowskiej, Abrahamowa i Prusowa stanowi atrakcyjne miejsce wypadowe na pobliskie górskie szlaki.

Czyste powietrze i piękna przyroda sprawiają, że Węgierska Górka staje się konkurencyjna dla innych miejscowości w regionie.

Każda odwiedzająca nas osoba znajdzie tu coś dla siebie, a folklor, tradycja, kultura i gościnni ludzie będą źródłem niezapomnianych wspomnień.

Liczne szlaki turystyczne, rowerowe, konne oraz ścieżki spacerowe pozwalają aktywnie spędzić czas.

Atrakcje na terenie gminy Węgierska Górka:

Bulwary nad Sołą - Brukowana promenada i ścieżka rowerowa powstała wzdłuż rzeki Soły; jedną z największych atrakcji jest pięknie oświetlony, wiszący most łukowy, wykonany z afrykańskiego drewna, na którym zakochani wieszają kłódki ze swoimi inicjałami.

Aleja zbójników - Trakt w centrum Węgierskiej Górki ozdobiony ogromnymi rzeźbami, obrazującymi postacie i dzieje zbójnictwa na Żywiecczyźnie.

Hala widowiskowo-sportowa - Jeden z nowocześniejszych, pełnowymiarowych kompleksów sportowo-rekreacyjnych w naszym regionie.

Platforma widokowa

Szlak Papieski w gminie Węgierska Górka - Szlak Papieski ma długość 42 km i prowadzi terenami, które kiedyś przemierzał ksiądz, biskup a następnie kardynał Karol Wojtyła.

Skwer i obelisk Jana Pawła II - Powstał z inicjatywy mieszkańców, stanowi początek Szlaku Papieskiego

Kościół Św. Katarzyny Aleksandryjskiej - Drewniany kościół parafialny z 1542 r. zaliczany do najcenniejszych zabytków Żywiecczyzny.

Kościół p.w. Przemienienia Pańskiego - Współczesny kościół wybudowany przez mieszkańców, symbolizuje trzy namioty wybudowane na górze Tabor.

Kościół p.w. Św. Maksymiliana Kolbe - Kościół powstał w dość wyjątkowych okolicznościach. W listopadzie 1972 r. mieszkańcy Ciśca mimo zakazu władz, wybudowali w ciągu jednej nocy mury kościoła na wcześniej wylanych fundamentach.

Drewniany kościół i dzwonnica w Żabnicy.

Fortyfikacje obronne z czasów II wojny światowej: fort Wędrowiec, Wąwóz, Wyrwidąb, Waligóra.